Kraków przychylny inwestorom

Jednym z globalnych wyzwań w większości miast w Polsce jest stan dróg. Nasze województwa nie są przygotowane do tak ogromnego nasilenia korków, jaki został zapoczątkowany przez zwiększenie się liczby pojazdów na krajowych drogach. Z tego powodu jedną z najważniejszych kierunków rozwoju które musi rozpocząć niemalże każde miasto jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Jezdnie i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki pozwoli polepszyć wygodę mieszkańców jak również usprawni integralność gospodarki Krakowa.

Wśród pozostałych gmin, nowe projekty komunikacyjne w grodzie Kraka silnie się wybijają. Mieszkańcy w plebiscycie opowiedzieli się za metrem, ale zanim metro zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej oraz rozwój dróg trzeba zainwestować sporo środków . Spośród bardziej istotnych decyzji finansowych warto wymienić:
w pełni napędzaną elektrycznie linię autobusową – jedyną w kraju,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje budowę przynajmniej kilkanaście nowych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi drogami i remonty już powstałych tras tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto zaś pamiętać, że bez inwestycji infrastruktura nie może się poprawić i aby mieszkało się wygodniej, trzeba wytrwałości.Kraków arena
Inwestycje w komunikacje to nie jedynie nowe drogi, ale również doskonalszej jakości powierzchnia dróg, która będzie mocniejsza i odporna. ( kolejnym z przykładów może być odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga jeszcze wielu remontów i nowych pomysłów, aby poruszało się po nim wygodnie. Nie tylko autem, ale również autobusami. Mimo to da się zauważyć jasno, że wszystko jest na najlepszej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie wygodnie i przyjemnie.