włoska restauracja Kraków centrum

Smaczna włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w kraju najpopularniejszy rodzaj restauracji. Lubimy jedzenie włoskie bo jest pyszne, sycące oraz ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską kosztują równie pyszne potrawy takie jak tortellini, lasagne i desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji warto przyjrzeć się kilku istotnym cechom: jak wiele składników rzeczywiście pochodzi z Włoch, czy w karcie można znaleźć również nie tak typowe potrawy, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków i jedzenie z wielu miejsc Włoch. Prawdziwie włoska restauracja stworzy naturalnie włoski klimat.

Kuchnia włoska jest łatwa, ale to nie oznacza, że jest mniej smaczna Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Wykwintne wina z Włoch

Jakakolwiek restauracja włoska, która ubiega się do bycia ekskluzywnym punktem na kulinarnej mapie regionu, nie może zaniedbywać wina. Posiłek bez wyjątku powinien zawierać też wino. Kieliszek białego wina to we Włoszech kanon. włoskie jedzenie Kraków Najbardziej typowe wina z Włoch to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie ciro a także cagliari z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście chce być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć różnorodną kartę win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać wyjątkowość kuchni włoskiej bez wątpienia warto poszukać restauracji, która umie podać nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film